Tubond to materiał z gatunku tworzyw sztucznych. Posiada liczne zalety, które czynią go idealnym materiałem dla branży reklamowej. Czym więc charakteryzuje się płyta kompozytowa typu Tubond? Co dokładnie można z niej wykonać? O tym opowiemy w artykule.
Tubond – czym właściwie jest?
Tubond należy do grupy tak zwanych kompozytów reklamowych. Powstaje poprzez połączenie dwóch polakierowanych warstw aluminium. Pomiędzy nimi znajduje się wypełnienie z polietylenu. Tubond sprzedawany jest w postaci arkuszy o różnych wymiarach i różnych grubościach. Dostępnych jest także kilka wersji kolorystycznych. Co więcej, płyta kompozytowa typu Tubond może również zostać zadrukowana przy wykorzystaniu techniki sitodruku lub druku cyfrowego. Aby jakość druku była lepsza, płytę można pokryć dodatkową warstwą poliestrową. Zwiększa to przyczepność tuszów.
Jakie cechy posiada płyta kompozytowa Tubond?
Technika wykonania płyt Tubond sprawia, że są one sztywne, ale przy tym nie ważą bardzo dużo. Łatwo poddają się też podstawowej obróbce, takiej jak cięcie i gięcie. Wystarczą do tego standardowe narzędzia. Podobnie jest z montażem, on też nie powinien sprawiać zbyt dużych kłopotów. Za niewątpliwą zaletę należy uznać fakt, że płyta kompozytowa Tubond ma idealnie gładką powierzchnię. Co więcej, nie rozwarstwia się, a w razie potrzeby można zamówić również arkusz wykończony konkretną strukturą. Na uwagę zasługuje także trwałość materiału. Tubond jest wytrzymały na czynniki atmosferyczne i dobrze radzi sobie ze zmianami temperatur. Może więc być stosowany zarówno wewnątrz, jak i w konstrukcjach typowo outdoorowych.
Tubond – podstawowe zastosowanie
Jak wspomnieliśmy, Tubond to kompozyt reklamowy. Będzie więc znajdował zastosowanie przede wszystkim w tej branży. Z Tubondu powstaną szyldy, kasetony, tablice informacyjne, reklamy typu POS czy stojaki. Bardzo przydatna jest tu możliwość pokrycia płyty drukiem, co pozwala uczynić ją nie tylko nośnikiem przekazów reklamowych, ale również informacji, np. oznaczeń komunikacyjnych. Kompozyt ten nadaje się również do zabudowania stoisk targowych. Zaklasyfikowanie Tubondu do kompozytu reklamowego nie oznacza jednak, że znajduje on zastosowanie jedynie w tej jednej branży. Meblarstwo czy budownictwo to także dziedziny, które chętnie korzystają z zalet tego tworzywa. Wykonuje się z niego więc na przykład ścianki działowe. Jak widać, Tubond ma wiele zastosowań w przemyśle i z pewnością jego popularność nie będzie słabnąć, a wręcz wciąż się zwiększać.