Biuro wirtualne w Warszawie

Biuro wirtualne w Warszawie

Wirtualne biuro, inaczej e-biuro jest usługą polegającą na pełnym outsourcingu obsługi biura bez Twojej fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. W ten sposób można redukować koszty utrzymania firmy i zatrudnieniem pracowników biurowych.

Biuro wirtualne w Warszawie to dobre rozwiązanie dla:

  • przedsiębiorców
  • start-upów
  • freelancerów
  • copywriterów
  • headhunterów
  • osób wykonujących pracę zdalną
  • osób, które mieszkają za granicą, ale chcą mieć polski adres przedsiębiorstwa.

Wirtualne biuro — czym się zajmuje

Najprościej mówiąc, ich działalność jest skoncentrowana na dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Podstawowa działalność biur wiąże się z udostępnianiem adresu zainteresowanym firmom. Z czasem jednak coraz więcej biur wirtualnych rozszerzyło swoje usługi i dziś oferuje wiele usług związanych np. z wynajmowaniem miejsc dla przedsiębiorców.

Jak wybrać wirtualne biuro?

W przypadku wirtualnego biura najważniejsza jest lokalizacja. Wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Należy wiedzieć, że adres firmy ma wpływ na to, pod jaki Urząd Skarbowy firma będzie podlegać.

Wirtualne biuro Warszawa (biurowirtualne.waw.pl) oferuje przestrzeń biurową. Można w nim skorzystać z biurka albo z salki konferencyjnej. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują np. spotkać się z kontrahentami.

Wirtualne biuro a coworking

Wirtualne biura zajmują się również wynajmem biurek, nazywa się to coworkingiem. Każdy zainteresowany przedsiębiorca, który chciałby pracować w centrum miasta i którego nie stać na wynajem biura, może zdecydować się na takie rozwiązanie. Pozwoli to mu nie tylko pracować w centrum i posiadać prestiżowy adres firmy za niewielkie pieniądze, mieć stały wirtualny adres biura, lecz także poznać innych przedsiębiorców.

Duża większość wirtualnych biur, aby oferować konkurencyjne warunki, decyduje się na oferowanie ciekawie zagospodarowanie przestrzeni biurowej. Jest to koniecznością, bo swoje usługi kierują często do osób działających głównie w branży kreatywnej. To także dobry pomysł na wykorzystanie nieużywanych lokali w dobrej lokalizacji. Wielu właścicieli nieruchomości właśnie z tego względu dowiaduje się, jak założyć wirtualne biuro i coworking, aby maksymalnie spożytkować posiadane środki i zasoby.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Biura wirtualne są jest często używane wśród mikroprzedsiębiorców. Kilka lat temu krążyły historie, że Urząd Skarbowy kwestionuje zarejestrowanie firmy w e-biurze i w takim przypadku nie chce nadać numeru NIP. Uzasadniano to tym, że nie da się wykazać, że takie biuro wirtualne będzie mogło dobrze identyfikować przedsiębiorcę.  Jednak szybko się okazało, że nie ma powodów, ani tym bardziej przepisów, które pozwalałyby twierdzić urzędnikom skarbowym, że pod adresem wirtualnego biura nie jest prowadzona działalność.

About the Author

You may also like these